dr, prof. uczelni Monika Malinowska-Olszowy

Prodziekan ds. kształcenia i pełnomocnik dziekana ds. promocji Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.

Zainteresowania naukowo badawcze

• analiza ekonomiczna rynków odzieżowo – tekstylnych
  • ochrona własności przemysłowej
  • kreowanie marki w przedsiębiorstwach
Z pewnością niejednokrotnie musieliśmy zmierzyć się z sytuacją, gdy byliśmy poza dostępem do prądu, a nasz telefon komórkowy odmówił posłuszeństwa. Oczywiście mamy na rynku do dyspozycji power banki, które ratują nas w takich sytuacjach, ale często nie pamiętamy, żeby je zabrać ze sobą, poza tym są ciężkie i niewygodne, a dodatkowo nieprzyjazne środowisku.
To pytanie, które obecnie zadaje mnóstwo osób. Nasze poczucie bezpieczeństwa podczas wykonywania codziennych czynności znacząco spadło. Wielu z nas ma obawy wyjścia do sklepu, na spacer czy do pracy.

Każda ochrona jest jak najbardziej wskazana i w mniejszym lub większym stopniu chroni nas przed zarażaniem Covid – 19, a także sprawia, że w przypadku gdybyśmy sami byli chorzy - zmniejszamy rozprzestrzenianie się wirusa.