Łódzkie Dni Informatyki odbyły się po raz trzeci

rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak w czasie otwarcia Łódzkich Dni Informatyki 2019

Łódzkie Dni Informatyki 2019 odbyły się 20-21 listopada 2019 r. dzięki zaangażowaniu Politechniki Łódzkiej, ICT Polska Centralna Klaster i Uniwersytetu Łódzkiego.

Partnerami organizowanego już po raz trzeci na kampusach dwóch największych łódzkich uczelni wydarzenia są: Urząd Miasta Łodzi, Młodzi w Łodzi i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii i Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Prezydent Miasta Łodzi, Marszałek Województwa Łódzkiego i Wojewoda Łódzki objęli wydarzenie patronatem honorowym.

Łódzkie Dni Informatyki, to szereg wydarzeń popularnonaukowych dla studentów i licealistów.

Program wydarzenia został opracowany w ścisłej współpracy specjalistów będących pracownikami uczestników Klastra oraz nauczycieli akademickich Politechniki Łódzkiej. W ramach dwóch dni ŁDI przeprowadzono łącznie kilkadziesiąt prelekcji i warsztatów dla studentów i juniorów – uczniów szkół średnich, którzy są zainteresowani karierą zawodową w szeroko pojętej branży informatycznej.

Uczestnicy ŁDI podczas wykładu otwarcia.

Wykład inaugurujący wydarzenie - „Niesamowita przyszłość, czyli przegląd przykładów postępu technologicznego” wygłosił Yuri Drabent. Dla uczniów szkół średnich oraz ich nauczycieli przygotowano odrębny program „Junior”, który rozpoczął się od wykładu „VR – inna rzeczywistość tworzenia gier” w Centrum Technologii Informatycznych PŁ. W CTI PŁ udostępniono również pięć specjalistycznych pracowni dydaktycznych w formie showroomów, w których uczniowie mogli się zapoznać z najnowszymi osiągnięciami techniki w zakresie m. in. Oculus Rift, HoloLens czy też Motion Capture.

Łódzkie Dni Informatyki w liczbach to: ponad 1 200 uczestników, 3 szkoły wyższe, zaangażowanie łącznie 35 uczestników ICT Polska Centralna Klaster, 3 wykłady otwierające, 20 wykładów praktyków w 10 blokach tematycznych oraz 16 warsztatów dla studentów i 34 warsztaty dla uczniów szkół średnich.

Integralną częścią Łódzkich Dni Informatyki była „Prezentacja Pracodawców z Klastra”, podczas której przedsiębiorstwa mogą zaprezentować swoje profile i realizowane projekty, a także dostępne oferty pracy.