O studenckich badaniach naukowych

20 ciekawych tematów, 20 kreatywnych kół naukowych, 20 inspirujących naukowców w 20 filmach. Tak w skrócie można opisać cykl popularnonaukowych filmów „Łap naukę”, w których udowadniamy, że badania prowadzone w Politechnice Łódzkiej realnie zmieniają świat.

Jak grać, żeby wygrać? Kiedy będziemy tankować słońcem? W jaki sposób zapobiegać wybuchom? Jakie właściwości mają kosmetyki z chmielem? Z czego składają się ekologiczne opakowania? Jakie tajemnice kryje papier? Do czego lekarz możne wykorzystać druk 3D? Czy pokrzywa tylko parzy?

To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi padną w kolejnych odcinkach cyklu „Łap naukę”. Opiekunowie kół oraz zespołów opowiedzą o problemach naukowych poruszanych i opracowywanych przez studentów. Dzięki tym wyjaśnieniom można będzie poznać pasjonujący świat badaczy. Zobaczyć, jak wygląda praca w laboratoriach i przekonać się, że studia są świetnym narzędziem do pogłębienia swoich zainteresowań, a eksperymenty i zaangażowanie w śmiałe studenckie projekty procentuje wyjątkowym doświadczeniem.

Filmy można obejrzeć na kanale PŁ w portalu YouTube.

Bohaterami cyklu są koła naukowe: Włókno, Experience, Main, SKaNer - Raptors, SKaNeR- RFH, Kollaps, Ferment, GUST, Iron Warriors, Lodz Solar Team, Ryza, Nano, Polimer, EcoResearch, BioMedSpec, Wentylator, KINO, Koło Matematyków, UbiComp oraz Sukces.

Premiery odcinków zaplanowane są na wtorki. Zapraszamy do śledzenia materiałów filmowych zrealizowanych w ramach projektu „Łap naukę”, finansowanego ze środków konkursu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki. Cykl powstał przy współpracy Działu Promocji i Centrum Multimedialnego.