Badania Marii Skłodowskiej-Curie przyczyniły się znacząco do rozwoju nauki i uratowały życie niezliczonej liczbie osób. Jej droga na szczyt nie była jednak łatwa. Musiała niejednokrotnie walczyć z uprzedzeniami i stereotypami dotyczącymi kobiet.
We współczesnym świecie dynamicznie rozwijających się technologii coraz większe znaczenie technologiczne, a przez to i ekonomiczne, ma szczególna grupa siedemnastu pierwiastków chemicznych.
Czy w XXI wieku nie moglibyśmy poznawać chemii inaczej niż poprzez zapis reakcji? Może warto nakręcić film, pokazujący, jak biegnie dana reakcja chemiczna?
Co wspólnego mają tak często w ostatnim czasie promowane hasła: gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) z analizą cyklu życia (LCA)? O aktualnych priorytetach polityki gospodarczej UE, które mają pomóc w dążeniu do zrównoważonego rozwoju...
Nanotechnologia to nauka o bardzo małych strukturach zwanych nanomateriałami i nanocząstkami oraz o technikach ich wytwarzania i badania. Rozmiary nanocząstek przyrównać można do tysięcznych części grubości ludzkiego włosa.
Czy zastanawiasz się, co sprawia, że słodycz świeżych owoców dostarcza nam tyle energii, dzięki czemu możemy swobodnie funkcjonować? A gdyby tak dostarczyć tej samej energii do naszych smartfonów, laptopów, samochodów, samolotów?…
W ekonomii również mamy inflację i też polega ona na pewnego rodzaju dmuchaniu balonu (podobnie obrazuje się inflację kosmiczną). W tym przypadku balon to gospodarka, a powietrze to pieniądz.
Metaverse za sprawą wywiadu Marka Zuckerberga stało się ostatnio bardzo popularnym hasłem. Dyrektor generalny Facebooka zaprezentował koncepcję projektu metaverse, który w płynny sposób ma połączyć Internet z wirtualną rzeczywistością.
Szukamy informacji dotyczących wyrobów, które zgodnie z obowiązującym w UE ustawodawstwem powinny znajdować się na opakowaniach poszczególnych produktów.
Fleksitarianizm to coś pomiędzy typową dietą stosowną w krajach rozwiniętych, obfitującą w białko zwierzęce i produkty przetworzone, a wegetarianizmem.
Jeść mięso czy nie jeść? Oto jest pytanie! Zadają je sobie coraz częściej konsumenci w Stanach Zjednoczonych i Europie, którzy w obliczu wątpliwości rezygnują z konsumpcji mięsa.
Historycznie dowody świadczące o użytkowaniu roślin konopnych przez ludzi, pochodzą z prehistorycznej Europy, a dokładnie z okolic Stuttgartu w Niemczech.
Firmy kosmetyczne systematycznie poszerzają ofertę swoich produktów, określając je mianem: dermokosmetyków, kosmetyków aptecznych, naturalnych, organicznych…
Ze względu na niepowtarzalny skład oliwy z oliwek, nazywanie jej eliksirem młodości, nie jest tylko marketingowym sloganem, ale jest naukowo potwierdzane. Systematyczne spożycie oliwy z oliwek wpływa na poprawę pamięci, koncentracji u ludzi, także w wieku dojrzałym i u seniorów.
Składniki diety mają znacznie większy wpływ na nasze organizmy niż nam się do tej pory wydawało. Są one nie tylko źródłem witamin, minerałów, polifenoli, karotenoidów, ale (o czym do niedawna nie wiedzieliśmy) zmieniają także znaczenie informacji genetycznej zapisanej w DNA.