Nauka i badania

Czy można poznać zawartość walizki, nie otwierając jej? Natychmiast nasuwa się odpowiedź, że tak - trzeba prześwietlić ją promieniami Roentgena. Jednak, jako promieniowanie jonizujące, oddziałują one szkodliwie na organizmy żywe, co ogranicza ich stosowanie. Istnieje natomiast inny sposób zajrzenia do wnętrza walizki. Trzeba użyć w specjalnego rodzaju "światła".

Światło "zwykłe", czyli widzialne, jest rodzajem fali elektromagnetycznej. Cechą wyróżniającą każdej fali jest jej długość lub częstość.

Producenci wprowadzając na rynek nowe produkty, w których skład wchodzą liczne związki chemiczne, coraz bardziej przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska. Jeśli nadal będziemy tak postępować, może dojść do drastycznego zachwiania równowagi płciowej, a w konsekwencji nawet do spełnienia scenariusza filmu „Seksmisja” Juliusza Machulskiego.
Z pewnością niejednokrotnie musieliśmy zmierzyć się z sytuacją, gdy byliśmy poza dostępem do prądu, a nasz telefon komórkowy odmówił posłuszeństwa. Oczywiście mamy na rynku do dyspozycji power banki, które ratują nas w takich sytuacjach, ale często nie pamiętamy, żeby je zabrać ze sobą, poza tym są ciężkie i niewygodne, a dodatkowo nieprzyjazne środowisku.
To pytanie, które obecnie zadaje mnóstwo osób. Nasze poczucie bezpieczeństwa podczas wykonywania codziennych czynności znacząco spadło. Wielu z nas ma obawy wyjścia do sklepu, na spacer czy do pracy.

Każda ochrona jest jak najbardziej wskazana i w mniejszym lub większym stopniu chroni nas przed zarażaniem Covid – 19, a także sprawia, że w przypadku gdybyśmy sami byli chorzy - zmniejszamy rozprzestrzenianie się wirusa.