Badania, projekty, współpraca - informator o nauce na PŁ

Nauka jest kluczowym obszarem działalności uczelni. Budowanie silnej pozycji Politechniki Łódzkiej opiera się na wykorzystywaniu wiedzy z zakresu nauk technicznych i jej wykorzystaniu w realizacji projektów badawczych oraz prowadzeniu badań podstawowych.

W 9 wydziałach i 3 kolegiach Politechniki Łódzkiej naukowcy opracowują nowoczesną myśl techniczną odpowiadającą na potrzeby wielu gałęzi przemysłu, czy medycyny.

"Badania, projekty, współpraca" to informator, w którym zestawiono główne obszary badawcze jednostek, wskazano najważniejsze, aktualnie realizowane projekty naukowe oraz wybrane osiągnięcia. Wydawnictwo zawiera także listę jednostek naukowych i podmiotów gospodarczych, z którymi Politechnika Łódzka współpracuje.

Informator poświęcony badaniom i projektom oraz partnerom, z którymi są one realizowane, dostępny jest online.