"Nauka movi(e)" na PŁ

Z początkiem stycznia ruszył 2. sezon cyklu popularnonaukowego promującego badania prowadzone na Politechnice Łódzkiej. 
"Nauka movi(e)"

Co środę na stronie internetowej uczelni publikowany jest artykuł lub film, którego bohaterami są naukowcy, koła naukowe oraz studenci. Na co dzień skupieni w laboratoriach i pracowniach odkrywają oni niezwykły, fascynujący świat naukowy. W przystępny sposób tłumaczą metody, cele i efekty swojej wielomiesięcznej pracy. 

Śledząc cykl "Nauka movi(e)", można zobaczyć nowoczesne laboratoria, w których prowadzone są badania naukowe. Bohaterowie pokazują odbiorcom wyniki swoich dociekań, ukazując jak prace przez nich realizowane wpływają na poprawę jakości życia człowieka w wielu obszarach, m. in., medycynie, ochronie środowiska, przemyśle, nowych technologiach.

Stałym punktem cyklu stała się odpowiedź bohaterów na ostatnie pytanie każdego wywiadu – warto być naukowcem, ponieważ... Powody podjęcia tego rodzaju pracy zawsze były inspirujące, ukazując różnorodność motywacji do podjęcia pracy naukowej. 

Wypowiedź prof. Andrzeja Góraka

Cykl artykułów i filmów został doceniony w ogólnopolskim konkursie Genius Universitatis organizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. "Nauka movi(e)" zajęła 2. miejsce w kategorii content marketingu

W pierwszym sezonie ukazało się 37 materiałów poświęconych potencjałowi naukowo-badawczemu PŁ. Wszystkie odcinki cyklu znajdują się na stronie internetowej Politechniki Łódzkiej, dostępnej tutaj.