Komentarze

Czy lubisz kiedy Twoje auto się psuje na środku autostrady? Ile byłbyś w stanie zapłacić, aby uniknąć takiej sytuacji? I nie mówię tutaj o dodatkowym pakiecie ubezpieczenia i darmowej, szybkiej lawecie w wypadku niekorzystnego wydarzenia. Mówię o inteligentnym asystencie, który obserwuje pracę wszystkich komponentów przewidując ich zużycie.

Dostęp do zasobów czystej, zdrowej wody jest warunkiem przetrwania każdej cywilizacji i każdego człowieka, a także – dowolnego, żywego organizmu. Nie da się przecenić roli wody w życiu człowieka, dlatego w uchwale Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych stwierdzono, że „prawo do bezpiecznej, czystej wody pitnej i urządzeń sanitarnych jest prawem niezbędnym, by móc w pełni korzystać z życia i praw człowieka”.

Ropa naftowa wzbudza duże kontrowersje głównie ze względu na dostępność lub jej brak, a także zmieniające się w mgnieniu oka ceny za baryłkę. Trwają intensywne badania nad zastąpieniem tego surowca w każdej gałęzi przemysłu - od transportu po tworzywa sztuczne.
Otaczające nas algorytmy używane są w internetowych wyszukiwarkach, sklepach, reklamach przychodzących na portale społecznościowe. Wykorzystujemy je nie tylko w wyborach zakupowych, ale i decyzjach politycznych. Wraz z ich powstaniem i rozwojem odżyły nadzieje na stworzenie naukowego, obiektywnego świata, wolnego od uprzedzeń.