dr hab. Małgorzata Koszewska

Obecnie pracuję na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji, choć przez lata związana byłam z Wydziałem Technologii Materiałowych I Wzornictwa Tekstyliów. Jako ekonomistka wśród inżynierów nieustannie staram się znaleźć złoty środek między subiektywnym, często emocjonalnym spojrzeniem konsumenta, a twardym, obiektywnym spojrzeniem inżynierów i technologów. Głęboko wierzę, że te dwa światy powinny ze sobą współpracować, jeśli tworzone rozwiązania technologiczne mają odnosić sukcesy rynkowe.

Moje zainteresowania badawcze dotyczą analizy zachowań konsumentów, kształtowania i oceny jakości produktów, zagadnień szeroko rozumianej ekologii i etyki. Szczególnie bliski jest mi rynek tekstylno-odzieżowy. Fascynują mnie narzędzia badawcze, które na postawie ciągu cyferek, pod którymi kryją się opinie ludzi, pozwalają wnioskować na temat ich zachowań, sposobu postrzegania produktu, jego jakości, czy chęci zakupu.

Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki cudownych dzieci, z którymi staram się spędzić każdą wolną chwilę. Plan na najbliższą przyszłość: sprawić, aby tych chwil było więcej.