3…, 2…, 1… - start! Za nami historyczny dzień, dr inż. Sławosz Uznański-Wiśniewski wyruszył w misję naukowo-technologiczną Ax-4 na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).
Krzysztof Lichy, adiunkt w Instytucie Informatyki. Lubię pracę ze studentami. Zajmuję się szeroko pojętą sztuczną inteligencją, interesuje mnie również IoT. W wolnych chwilach podróżuję blisko i daleko oraz staram się nauczyć nie spadać z konia.
Naturalny sceptycyzm każe sądzić, że obecne tempo zmian będzie takie samo w przyszłości, a więc jest jeszcze dużo czasu do momentu powstania AI (sztucznej inteligencji) mądrzejszej od nas.
Śmiertelny wypadek z udziałem samochodu autonomicznego w USA stał się czołową wiadomością w wielu serwisach na całym świecie. Spowodowało to wzrost popularności tematu, aczkolwiek z pewnością nie w taki sposób, jaki życzyły sobie firmy zajmujące się tematyką sztucznej inteligencji w samochodach.