Blog Politechniki Łódzkiej - nowa strona technologii

Popularyzacja nauki jest kluczowym elementem działalności uczelni. Naukowcy z Politechniki Łódzkiej na blogu prezentują wyniki swoich badań oraz komentują światowe doniesienia z wielu dziedzin, w których stosowane są nowe technologie.

Blog Politechniki Łódzkiej powstał jako platforma eksperckich wypowiedzi specjalistów z różnych dziedzin. Korzystając z dorobku, doświadczenia oraz potencjału intelektualnego naukowców, Politechnika Łódzka podejmuje kolejne działania popularyzujące badania prowadzone w laboratoriach uczelni.

Technologia to szerokie pojęcie, powszechnie stosowane nie tylko przez naukowców, ale także w codziennej pracy w przemyśle, czy medycynie. Posługują się nim pracownicy hal produkcyjnych, chirurdzy przygotowujący się do operacji, mikrobiolodzy poszukujący nowych metod identyfikacji pleśni.

Ale technologia obecna jest także w mediach. Reklamy pełne są zapewnień, że dzięki nowo opracowanej technologii żelazko dokładniej uprasuje koszule, proszek do prania skuteczniej usunie plamy, a pamięć w smartfonie będzie pojemniejsza. Z programów telewizyjnych dowiadujemy się, że dzięki innowacyjnym opracowaniom naukowców samochody staną się bezpieczniejsze, a internet szybki i dostępny w miejscach, gdzie dotychczas były tzw. białe plamy.

Właśnie ukazanie bliskości nauki z życiem każdego człowieka będą ukazywać artykuły na blogu Politechniki Łódzkiej. Zapraszamy do lektury kolejnych tekstów dotyczących wielu aspektów naszego funkcjonowania, do poprawy którego wykorzystywane są coraz to nowsze technologie.