dr Ewa Maciejczyk

Jest pracownikiem Instytutu Surowców Naturalnych i Kosmetyków na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności. Prowadzi zajęcia dla Studentów kierunku Technologia Kosmetyków oraz  Industrial Biotechnology.

Jej zainteresowania naukowe dotyczą wykorzystania odpadów (wytłoków) z produkcji żywności jako źródło surowców kosmetycznych. Zajmuje się wytwarzaniem nowoczesnych form kosmetycznych (np. nanoemulsje). Ma doświadczenie w prowadzeniu ekstrakcji nadkrytycznej surowców roślinnych (była zaangażowana w opracowanie metody ekstrakcji oleju z nasion Psoralea corylifolia, skomercjalizowane jako BakuchiolOil TM; InventionBio w Bydgoszczy). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chemików Kosmetologów

W czasach, w których coraz bardziej troszczymy się o kondycję naszej planety, wartości takie jak zrównoważony rozwój, naturalne pochodzenie, bezpieczeństwo i transparentność mają coraz większy wpływ również na wybór produktów kosmetycznych. A ponieważ coraz więcej konsumentów przyjmuje zdrowszy tryb życia, naturalne/ekologiczne produkty kosmetyczne stają się integralną częścią dbania o nasz wygląd, ogólne samopoczucie i środowisko. Naturalne składniki i “zielone” deklaracje z roku na rok stają się priorytetem dla coraz większej liczby osób. Konsumenci chętniej sięgają po kosmetyki składające się z produktów pochodzących z naturalnych składników lub ekstraktów roślinnych.