inż. Aleksandra Gzowska i mgr inż. Filip Mikołajczyk

P3T Studio rozpoczęło swoją działalność w kwietniu 2018 roku, gdy postanowiliśmy urzeczywistnić pomysł urządzenia do przetwarzania zużytego plastiku, takiego jak butelki PET i nieudane wydruki 3D na filament, czyli materiał do druku 3D. Pierwszą szansę do prezentacji tej idei przed szerszym gronem ekspertów dał międzynarodowy konkurs Climate Launchpad organizowany przez Climate-KIC. Od tego projekt nieustannie się rozwija, w tym czasie skupiono się przede wszystkim nad konstrukcją prototypu urządzenia, rozmowami z potencjalnymi klientami oraz analizą finansową. Co ciekawe, pojawili się już pierwsi klienci zainteresowani zakupem urządzenia, a projekt może pochwalić się sukcesami w konkursach start up-owych, co więcej – rozpoczęły się poważne rozmowy z inwestorami.

Zespół P3TStudio składa się na dany moment z dwojga studentów Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ: Aleksandry Gzowskiej i Filipa Mikołajczyka. Projekt i konstrukcja urządzenia oraz kontakt z inwestorami to domena Filipa, zaś aspekty związane z technologią polimerów, analizami finansowe i rynku to zadania Aleksandry.

Łącząc troskę o środowisko z dającą tak wiele możliwości technologią druku 3D, opracowaliśmy (Zespół P3TStudio) urządzenie do przetwarzania odpadów plastikowych w filament (materiał do druku). Dzięki niemu np. butelki PET, stare wydruki czy resztki materiału do druku zyskują nowe, pełnowartościowe, zastosowanie.