Stałe katalizatory, często materiały w nanoskali, są sercem wielu technologii. Dzięki swojej unikalnej strukturze odgrywają kluczową rolę w przyspieszaniu reakcji chemicznych, co jest niezbędne w procesach przemysłowych, takich jak produkcja paliw, chemikaliów, leków oraz w ochronie środowiska.
Formularz wyszukiwania
dr hab. inż. Grzegorz Liśkiewicz, prof. PŁ
9 sierpnia 2022
Być może słyszałaś lub słyszałeś kiedyś frazę „przepływ wtórny”. Jeżeli chcesz wiedzieć, co to takiego, pozwól, że wyjaśnię wspomniane zjawisko w wakacyjnym klimacie.
24 listopada 2021
Gospodarka cyrkularna to pojęcie, które ostatnimi czasy bardzo zyskuje na popularności. Ale co ono tak naprawdę znaczy i co nowego wnosi do puli haseł i sloganów związanych z ochroną środowiska?
27 lipca 2021
Mikroalgi to malutkie rośliny, które rosną zawieszone w oceanicznej wodzie. A mówiąc jeszcze prościej - to mikroskopijne glony. Występują w słonej wodzie morskiej.
12 grudnia 2020
Czy lubisz kiedy Twoje auto się psuje na środku autostrady? Ile byłbyś w stanie zapłacić, aby uniknąć takiej sytuacji? I nie mówię tutaj o dodatkowym pakiecie ubezpieczenia i darmowej, szybkiej lawecie w wypadku niekorzystnego wydarzenia.
11 lutego 2020
Powszechnie uważa się, że właśnie przeżywamy czwartą rewolucję, która całkowicie odmieni oblicze maszyn i zakładów przemysłowych. Nawet jeżeli nie odwiedzacie na co dzień tego typu miejsc, rezultaty 4 rewolucji przemysłowej będą Was dotykały codziennie.
8 maja 2019
W jaki sposób startupy mogą maksymalizować swoje oddziaływanie na społeczeństwo, gospodarkę i środowisko?
27 lutego 2019
Naukowcy i przedsiębiorcy mówią różnymi językami podczas gdy komunikacja jest kluczową sprawą podobnie jak projektowanie i kwantyfikacja (oznaczalność) ścieżki transferu.
5 czerwca 2018
W obliczu coraz większego tempa postępu, rola uczelni może też ulegać zmianie. Dlatego dzisiaj zastanowimy się nad wartością, jaką wnosi uniwersytet dla studentów, całego społeczeństwa oraz otoczenia gospodarczego.
3 kwietnia 2018
Jednym z wyznaczników ilości użytecznej wiedzy może być liczba publikacji naukowych.
5 listopada 2017
Jak będzie wyglądała uczelnia za 30 lat? To pytanie zadałem panelistom w trakcie konferencji Innoshare 2017. Paneliści byli zgodni - uczelnie czekają duże zmiany.